Cambium Networks zapowiada cnMEDUSA™, jedyną w swoim rodzaju technologię Multi-user MIMO na platformie PMP 450 dla stałego bezprzewodowego połączenia szerokopasmowego

– Wzrost pojemności i wydajności o szerokopasmową pozwala operatorom sieci na promocję połączenia internetowego na poziomie 5G znacznie większej liczbie osób oraz na usunięcie podziału cyfrowego –

– Wzrost pojemności i wydajności o szerokopasmową pozwala operatorom sieci na promocję połączenia internetowego na poziomie 5G znacznie większej liczbie osób oraz na usunięcie podziału cyfrowego –

ROLLING MEADOWS, Illinois, 22 czerwca 2016 r. /PRNewswire/ — Cambium Networks™, czołowy światowy dostawca bezprzewodowych rozwiązań szerokopasmowych przedstawił dzisiaj PMP 450m – pierwszy produkt korzystający z technologii cnMedusa™. cnMedusa pozwala operatorom sieci na oferowanie szybkości na poziomie 5G, przewyższając tym samym DSL i połączenie kablowe oraz oferując szybkość porównywalną do światłowodów. Popyt konsumentów na usługi strumieniowe, takie jak Netflix™, potrzeba wspierania symetrycznego ruchu wymaganego przez usługi chmurowe oraz stosowanie umów klienckich z gwarancją wysokiej pojemności stanowią siłę napędową tej innowacji.

Logo – http://photos.prnewswire.com/prnh/20140613/117974

cnMedusa firmy Cambium to pierwsze dostępne komercyjnie rozwiązanie w formie platformy Multi-user MIMO (jednoczesne nadawanie i odbiór większej liczby sygnałów radiowych) dla stałego bezprzewodowego odbioru szerokopasmowego. Zintegrowana antena 14×14 swoim zakresem przekracza także protokół 802.11AC Wave 2, jak również planowane wdrożenie 8×8 w zakresie LTE-A, dając możliwość jednoczesnej obsługi aż siedmiu sygnałów nośnych. Niespotykana dotąd zdolność szerokopasmowa urządzenia PMP 450m stosującego cnMedusa pozwala dostawcom usług bezprzewodowych na oferowanie potrójnego dostępu aktualnym klientom oraz umożliwia pozyskanie nowych bez dodawania drogiego spektrum o ograniczonej dostępności.

Technologia MU-MIMO firmy Cambium Labs oparta o cnMedusa to wynik trzyletniego rozwoju, oferuje trzy aż do czterokrotnego powiększenie pojemności sieciowej wraz z rewolucyjną niezawodnością wykorzystywania spektrum w formie sprawdzonego praktycznie bezprzewodowego urządzenia szerokopasmowego PMP 450, którym zarządzać można z jedynego okna w ustawieniach chmurowych.

„cnMedusa pozwoli nam na stosowanie usług ultraszerokopasmowych w konkurencyjnych cenach w urządzeniach zewnętrznych, które wcześniej pozostawały poza zasięgiem” – oświadczył Luca Spada, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny spółki Eolo SpA. „Technlogia Massive MIMO w urządzeniu PMP 450m pozwala nam na rozbudowanie dotychczasowych instalacji z zastosowaniem poprzedniego spektrum i sprzętu użytkowników, z jednoczesnym wzrostem przepustowości po stronie aktualnych klientów z połączeniem szerokopasmowym i poszerzeniem sieci.”

Najważniejsze funkcje technologii cnMedusa MU-MIMO w PMP 450m zawierają:

trzy aż do czterokrotnego wzrostu pojemności, stosując tylko 400 Mbps w kanale 20 MHz rewolucyjną w tej branży efektywność wykorzystywania spektrum przy prędkości powyżej 20 bps/Hz oraz powyżej 40 bps/Hz po zmianie ustawień częstotliwości w pełni zintegrowaną antenę sektorową obniżającą koszty kapitału i koszty operacyjne podczas instalacji oraz obniżającą regularne opłaty masztów. Umożliwia stosowanie w aktualnych modułach abonenckich PMP 450, szanując tym samym inwestycje poczynioną w ramach sprzętu sieciowego, jednak znacząco zwiększając pojemność po prostej wymianie terminalu dostępu.

„Wprowadzenie technologii cnMedusa to rewolucja w dostępu ludności do Internetu: sieci bezprzewodowe stają się szybsze od sieci przewodowych” – powiedział Atul Bhatnagar, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny firmy Cambium Networks. „Technologia Massive MU-MIMO pozwala operatorom stałych sieci bezprzewodowych na oferowanie wyjątkowych w tej dziedzinie cen, skalowalność oraz na czerpanie korzyści, zwłaszcza w zaniedbanych tradycyjnie rejonach – oferując prędkość i niezawodność lepsze aniżeli w przypadku sieci przewodowych. Funkcja ta pozwala obywatelom we właściwie dowolnym miejscu, na doświadczenie bogatego transferu multimedialnego, którego oczekują, nawet w mało zaludnionych i trudno dostępnych zakątkach świata.”

cnMedusa jest teraz dostępna za pośrednictwem Cambium Networks distributors.

O firmie Cambium Networks:
Cambium Networks to czołowy globalny dostawca bezprzewodowych rozwiązań szerokopasmowych, który łączy niepołączone – ludzi, miejsca i rzeczy. Dzięki swemu szerokiemu portfolio niezawodnych, skalowalnych i bezpiecznych platform PTP, PMP i WiFi firma Cambium Network pozwala dostawcom usług, instytucjom państwowym i jednostkom wojskowym, dostawcom ropy naftowej, gazu i infrastruktury, dostawcom połączenia internetowego i sieciom bezpieczeństwa publicznego na zbudowanie mocnych sieci komunikacyjnych z możliwością ich łatwego utrzymywania. Firma posiada obecnie ponad pięć milionów punktów dostępu łącząc abonentów w tysiącach sieci, w ponad 150 krajach. Cambium Networks ma siedzibę w okolicach Chicago i działy rozwoju w USA, Wielkiej Brytanii i Indiach, sprzedaż prowadzi za pośrednictwem zaufanych dystrybutorów na całym świecie. Dodatkowe informacje: www.cambiumnetworks.com i www.connectingtheunconnected.org.

Kontakt

Golin for Cambium Networks – Cyrus Hedayati
+1 415 318 4377
chedayati@golin.com

SOURCE Cambium Networks

Related Links

http://www.cambiumnetworks.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *