Z ZTE i Mojio prawie każdy samochód może stać się częścią internetu rzeczy

Począwszy od 18 listopada w sieci T-Mobile dostępne będzie rozwiązanie T-Mobile SyncUP DRIVE, łączące w sobie innowacyjne urządzenie internetu rzeczy (IoT) ZTE stworzone przez ZTEWelink, spółkę zależną firmy ZTE skupiającą się na sektorze M2M/IoT, z platformą w chmurze i aplikacją mobilną od Mojio o nazwie Motion.

Począwszy od 18 listopada w sieci T-Mobile dostępne będzie rozwiązanie T-Mobile SyncUP DRIVE, łączące w sobie innowacyjne urządzenie internetu rzeczy (IoT) ZTE stworzone przez ZTEWelink, spółkę zależną firmy ZTE skupiającą się na sektorze M2M/IoT, z platformą w chmurze i aplikacją mobilną od Mojio o nazwie Motion. Całe rozwiązanie wspierane będzie przez T-Mobile i najszybszą w kraju sieć 4G LTE. Rozwiązanie T-Mobile SyncUP DRIVE jest tanim, łatwym w instalacji urządzeniem pojazdów połączonych, które jest w stanie przyłączyć prawie każdy pojazd do internetu rzeczy. To z kolei umożliwia szereg zupełnie nowych funkcji połączonych pojazdów, na które wszyscy czekaliśmy, czyli spokój ducha jeżeli chodzi o pojazdy i ich pasażerów.

– W ciągu kolejnych pięciu lat globalna gospodarka będzie podlegać dalszym transformacjom i stanie się jeszcze bardziej połączona – skomentował Lixin Cheng, starszy wiceprezes w firmie ZTE Corporation. – Nasza strategia M-ICT 2.0 pozwala nam stać na czele tej transformacji. Z niekłamaną radością pokazujemy, na co nas stać, we współpracy z Mojio i T-Mobile, która przyniosła rozwiązanie T-Mobile SyncUP DRIVE klientom w Stanach Zjednoczonych – dodał wiceprezes.

Urządzenie współpracuje z pojazdami z rocznika 1996 i młodszymi poprzez podpięcie go do portu OBD-II. Pozwala to nie tylko na odblokowanie dostępu do internetu Wi-Fi 4G LTE pasażerom, ale także umożliwia wykorzystanie zaawansowanych funkcji, jak na przykład wirtualne ogrodzenie, które wysyła powiadomienia, kiedy najbliżsi wjeżdżają na lub opuszczają częste lokacje. Innym przykładem zaawansowanych funkcji są powiadomienia w czasie rzeczywistym, które pomagają zachować bezpieczeństwo całej rodziny oraz powiadomienia o naruszeniu pojazdu zwiększające bezpieczeństwo samochodu nawet wtedy, kiedy właściciela nie ma w okolicy.

Użytkownicy urządzenia T-Mobile SyncUP DRIVE jako pierwsi mają dostęp do nowej aplikacji połączonego samochodu firmy Mojio o nazwie Motion, która zapewnia jeszcze lepszą łączność i szereg funkcji, na które posiadacze samochodów czekali już od dawna.

– Aplikacja Motion jest owocem wieloletnich badań i zawiera intuicyjny interfejs użytkownika pozwalający na zupełnie nowy poziom spokoju ducha kierowcy – skomentował Kenny Hawk, główny dyrektor wykonawczy w firmie Mojio. – Celem naszej współpracy w zakresie internetu rzeczy jest polepszenie naszych relacji z samochodami poprzez poprawę bezpieczeństwa i możliwości łączności samochodów, które posiadamy – dodał dyrektor.

Wczesna identyfikacja problemów pozwalająca na uniknięcie kłopotliwych awarii

Konserwacja pojazdów na krótką i dłuższą metę poprawia ich stan. Diagnostyka samochodowa i alarmowanie o potencjalnych problemach i awariach następuje w czasie rzeczywistym. Na wyciągnięcie ręki dostępne są także długofalowe informacje o serwisowaniu, ubezpieczeniu i konserwacji na podstawie danych takich, jak marka, model i rok produkcji.

Monitorowanie zwyczajów w czasie jazdy prowadzące do poprawy umiejętności i bezpieczniejszego prowadzenia pojazdu

Uzyskanie dostępu do danych samochodu pozwala na wnikliwe przyjrzenie się zwyczajom w czasie jazdy na dużą i małą skalę. Dane ujawniają momenty, w których dochodzi do przyspieszania, gwałtownego hamowania, czy przekraczania prędkości oraz ukazują wpływ zachowania kierowcy na zużycie paliwa.

Połączenie samochodu z innymi urządzeniami, aplikacjami i usługami internetu rzeczy

Użytkownicy urządzenia T-Mobile SyncUP DRIVE mają dostęp do otwartej platformy i rosnącego ekosystemu pojazdów połączonych firmy Mojio. Platforma Mojio umożliwia integrację z szeregiem rozwiązań internetu rzeczy, włączywszy IFTTT i Amazon Alexa, w ramach których przydatność podłączenia danych pojazdu do innych aplikacji i usług zwiększa się z każdym dniem.

O ZTE

Firma ZTE jest dostawcą zaawansowanych systemów telekomunikacji, urządzeń mobilnych oraz rozwiązań technologii korporacyjnej na potrzeby konsumentów, przewoźników, firm i klientów sektora publicznego. W ramach strategii M-ICT firma ZTE zapewnia klientom innowacje natury end-to-end wnoszące doskonałość i wysoką wartość wraz z łączeniem się sektorów telekomunikacji i informatyki. Notowana na giełdzie w Hongkongu i Shenzhen (kod giełdowy H: 0763.HK / kod giełdowy A: 000063.SZ) firma sprzedaje swoje produkty i usługi ponad 500 operatorom w ponad 160 krajach. Około 10% rocznych dochodów firmy ZTE przeznaczanych jest na badania i rozwój. Przedstawiciele firmy zajmują stanowiska przywódcze w międzynarodowych organizacjach standaryzacyjnych. Firma jest oddana działaniom na rzecz podnoszenia korporacyjnej odpowiedzialności społecznej i jest członkiem agencji Global Compact ONZ. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.zte.com.cn.

O Mojio

Powstała w 2012 roku firma Mojio jest wiodącą otwartą platformą pojazdów połączonych. Zdobywszy zaufanie wiodących międzynarodowych operatorów bezprzewodowych, włączywszy Deutsche Telekom i T-Mobile US, firma Mojio jest docelową platformą przy wyborze bezpiecznych rozwiązań skalowalnych połączonych pojazdów na potrzeby klientów biznesowych, włączywszy operatorów telekomunikacyjnych, producentów samochodów, dealerów samochodów, ubezpieczycieli i flot pojazdów. Z siedziby w centrum Vancouver oraz w Dolinie Krzemowej firma Mojio zapewnia rozwiązania pojazdów połączonych klasy korporacyjnej na potrzeby rosnącego grona klientów w Ameryce Północnej, Europie i nie tylko.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.moj.io.

Możliwości rozwoju zawodowego dostępne są na profilu Mojio w LinkedIn.

Pani Mingxue Wang
Tel.: +86-137-2347-6375
E-mail: wang.mingxue@zte.com.cn

Pani Tao Jiang
Tel.: +86-150-1385-7501
E-mail: jiang.tao1@zte.com.cn

SOURCE ZTEWelink Technology Co., LTD.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *