Telia wybiera ZTE do realizacji usługi TELIA SENSE

Działając na podstawie urządzenia smart OBD 4G, usługa TELIA SENSE gwarantuje użytkownikom stabilne i niezawodne połączenie 4G Wi-Fi, z którego może korzystać na raz aż do 10 urządzeń. Użytkownicy mogą także wyświetlać położenie pojazdu, konfigurować wirtualne ogrodzenia lub otrzymywać powiadomienia o naruszeniu pojazdu wewnątrz aplikacji, co z kolei pozwala na lepsze zrozumienie zwyczajów związanych z jazdą oraz wprowadzenie oszczędności na paliwie.

Działając na podstawie urządzenia smart OBD 4G, usługa TELIA SENSE gwarantuje użytkownikom stabilne i niezawodne połączenie 4G Wi-Fi, z którego może korzystać na raz aż do 10 urządzeń. Użytkownicy mogą także wyświetlać położenie pojazdu, konfigurować wirtualne ogrodzenia lub otrzymywać powiadomienia o naruszeniu pojazdu wewnątrz aplikacji, co z kolei pozwala na lepsze zrozumienie zwyczajów związanych z jazdą oraz wprowadzenie oszczędności na paliwie. W ramach współpracy między firmą Telia a zewnętrznym dostawcą usług użytkownicy mogą także uzyskiwać niższe składki ubezpieczeniowe oraz z łatwością lokalizować najbliższe warsztaty, kiedy tylko dojdzie do awarii lub konieczności skorzystania z usług serwisu. W przyszłości zostaną stworzone także dodatkowe funkcje usługi TELIA SENSE.

– Jeżeli chodzi o internet rzeczy w zakresie pojazdów, połączone samochody szybko zastępują smartfony. Coraz więcej operatorów i dostawców TSP decyduje się na wejście na rynek internetu rzeczy, korzystając z rozwiązania łączności przez port OBD, co z kolei zapewnia dane przydatne w rozwijaniu usług biznesowych o wartości dodanej – komentuje Zhang Shumin, wiceprezes firmy ZTE Corporation. – Cieszymy się ze współpracy z firmą Telia, pozwoli nam to na świadczenie lepszych usług na rzecz właścicieli samochodów poprzez dane telematyczne – dodał dyrektor.

Firma ZTEWelink, jako dostawca rozwiązań komunikacji bezprzewodowej, nieustannie bada możliwości telematyki zgodnie ze strategią mobilnych technologii M-ICT firmy ZTE. Na chwilę obecną firma zapewnia same urządzenia, rozwiązanie obejmujące urządzenie i platformę, rozwiązanie zapewniające interoperacyjność między TSP a serwerem aplikacji, a także szereg scenariuszy zastosowania rozwiązań, które przedstawiają różnorodne przykłady platform, które mogą odpowiadać zapotrzebowaniu klientów w różnych sytuacjach i warunkach geograficznych.

O ZTE

Firma ZTE jest dostawcą zaawansowanych systemów telekomunikacji, urządzeń mobilnych oraz rozwiązań technologii korporacyjnej na potrzeby konsumentów, przewoźników, firm i klientów sektora publicznego. W ramach strategii M-ICT firma ZTE zapewnia klientom innowacje natury end-to-end wnoszące doskonałość i wysoką wartość wraz z łączeniem się sektorów telekomunikacji i informatyki. Notowana na giełdzie w Hongkongu i Shenzhen (kod giełdowy H: 0763.HK / kod giełdowy A: 000063.SZ) firma sprzedaje swoje produkty i usługi ponad 500 operatorom w ponad 160 krajach. Około 10% rocznych dochodów firmy ZTE przeznaczanych jest na badania i rozwój. Przedstawiciele firmy zajmują stanowiska przywódcze w międzynarodowych organizacjach standaryzacyjnych. Firma jest oddana działaniom na rzecz podnoszenia korporacyjnej odpowiedzialności społecznej i jest członkiem agencji Global Compact ONZ. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.zte.com.cn.

Kontakty z mediami:

Margrete Ma

Daniel Beattie

ZTE Corporation

AxiCom

+86-755-2677-5207

+44-(0)20-8392-8071

ma.gaili@zte.com.cn

daniel.beattie@axicom.com

SOURCE ZTEWelink Technology Co., LTD.

Related Links

http://www.zte.com.cn

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *